Rekolekcje Uwielbienia 3-5 czerwca 2016

3c810d8a-d957-4197-a986-e914dd998aa9

Uwielbienie to taki moment, kiedy w końcu nie mówię Bogu jak wielkie są moje problemy, tylko mówię moim problemom jak wielki jest Bóg.

Stowarzyszenie Walka Duchowa zaprasza na REKOLEKCJE UWIELBIENIA

Spędź  weekend w przepięknym domu Sióstr Zakonnych De Notre Dame na Ostrowie Tumskim.

Oddaj Panu ten czas i uwielbiaj Go na wiele sposobów.

 

 

 

ZAPROSZENI GOŚCIE:

ks. dr Ryszard Kempiak SDB

Salezjanin, biblista, , wykładowca Pisma Świętego na Papieskim Wydziale Teologicznym we Wrocławiu. Znany i ceniony rekolekcjonista; autor licznych książek oraz artykułów biblijnych i duszpasterskich. Studiował w Cremisan-Bethlehem (magisterium 1986), w Studium Biblicum Franciscanum w Jerozolimie (licencjat 1989), Wydziale Teologicznym Papieskiej Akademii Teologicznej w Krakowie (doktorat 1992).

Na naszej stronie dostępna jest konferencja ks. dr Ryszarda Kempiaka wygłoszona w ramach Kursu Walki Duchowej
http://walkaduchowa.pl/2016/05/10/kurs-walki-duchowej-spotkanie-5/

 

  kempiak

 

Dawid Belach

Instruktor tańca towarzyskiego od 2002 roku prowadzący Poznańską Akademię Tańca oraz projekt CZUJnia – warsztaty rozwojowe z elementami terapii ruchem

Każdego dnia przeżywamy różne emocje i one w nas pozostają, rejestrujemy je w głowie, ale jeśli nie są wyrażone ciałem, to nadal w nas pozostają i często bywają powodem lęków, nerwicy, depresji, „dziwnego niezadowolenia”, jakiegoś cienia, który ciągle za nami chodzi.
Co więcej, takie usztywnienie ciała, zblokowanie – ma również wpływ na naszą modlitwę. Wyrażamy naszą modlitwę głową, skupiamy się na werbalizacji, słowach, a jeśli mamy rozproszenia to bywa, że oceniamy to – czyli działamy wyłącznie rozumowo. Jeśli odblokujemy nasze ciało, pozwolimy sobie na ruch (jak choćby najprostsze kołysanie) – wówczas jesteśmy bardziej zintegrowani i całe nasze ciało wyraża modlitwę, nie tylko głowa. Dzięki temu modlitwa staje się prostsza, bardziej naturalna, autentyczna.

   12045428_1495230064104507_1964626229270360548_o
     
     
     
     

 ORAZ INNI…  (Szczegóły wkrótce)

Miejsce:

Klasztor Zgromadzenia Sióstr De Notre Dame we Wrocławiu powstał na terenie dawnego Zamku Piastów Wrocławskich na Ostrowie Tumskim. W piwnicznej części budynku klasztornego znajdują się fragmenty murów zaginionego Zamku Książęcego z XII-XIII w. – Zamku Pierwszych Piastów (Bolesława Wysokiego, Henryka I Brodatego i Św. Jadwigi). Tworzą one skupisko podziemnych reliktów archeologiczno – architektonicznych, które pozostały po zespole budowli sakralnych i rezydencjonalnych znajdujących się w jego północnej części (kaplicy, pałacu z oktogonem i murów obronnych). Relikty Zamku Piastowskiego zorganizowane zostały w formie „Szlaku Piastowskiego”.
Więcej informacji na temat tego niezwykłego miejsca stronie http://www.ndwroclaw.com/

 

Scroll Up