Pop-Oratorium Terezjańskie „Twoją na zawsze jestem Panie”

W życiu pewnej karmelitanki bosej, która przyszła na świat 500 lat temu, Kościół szuka dzisiaj pewnych istotnych dla nas wszystkich inspiracji. Życie św. Teresy od Jezusa na nowo jest prześwietlane. Nie zabraknie wydarzeń, które pomogą nam przyjrzeć się tej Kobiecie, by z jej myśli  wywieść  istotne wskazówki dla naszych osobistych zmagań i poszukiwań. Jedną z propozycji jest Oratorium Terezjańskie z okazji 500-lecia jej urodzin oraz Roku Życia Konsekrowanego.

Muzyczne Oratorium Terezjańskie w 500. rocznicę urodzin św. Teresy od Jezusa, realizacja: Zbigniew Małkowicz, Zespół Muzyki Sakralnej „LUMEN”.

„Twoją na zawsze jestem Panie,
od Ciebie życie wzięłam.
Powiedz mi proszę o mój Boże
co chcesz, abym czyniła”

Św. Teresa z Avila, Poezje, „W Bożych rękach”

plakat_popraw .new

CEL PROJEKTU

Celem tego nowego projektu jest skomponowanie utworów muzycznych do słów św. Teresy od Jezusa. To jedna z czterech Świętych Kobiet, która otrzymała tytuł Doktora Kościoła. Jej niesamowite dzieła są cenione w całym Kościele, a sama Święta została także Reformatorką całego Zakonu Karmelitańskiego. Ten Rok jest jej poświęcony, dlatego bardzo chcemy, żeby jej słowa wybrzmiały głośniej w Kościele na całym świecie. Zapraszamy Cię zatem do włączenia się w ten projekt, byśmy mogli wspólnie stworzyć piękne dzieło wypływające z Karmelu, Ogrodu Bożego.  I Ty możesz być ważną częścią tego hymnu pochwalonego, który będzie odtąd śpiewany w czasie licznych koncertów Zespołu Muzyki Sakralnej LUMEN w Polsce i na całym świecie.

KOMPOZYTOR I WYKONAWCY

Kompozytorem tego projektu jest Zbigniew Małkowicz. W karierze zawodowej utalentowanego absolwenta Akademii Muzycznej w Warszawie można odnotować m.in. dyrygenturę w Teatrach muzycznych: „Roma” w Warszawie, w  Poznaniu oraz „Capitol” we Wrocławiu. Od 2007 roku  jest aranżerem w Orkiestrze Symfonicznej im. K. Namysłowskiego w Zamościu, a od 2002 roku jako współzałożyciel Zespołu Muzyki Sakralnej LUMEN, w którym oddaje swój talent na chwałę Pana Zbigniew Małkowicz jest autorem następujących kompozycji:

  • Pop-oratorium „Miłosierdzie Boże”
  • „Psalmy Dawida”
  • Kantata dla NMP „Przy Sercu Twoim”
  • Pop-oratorium „Moja Miłość”
  • Błogosławieni czystego serca

ZESPÓŁ „LUMEN”
Zespół Muzyki Sakralnej LUMEN to cała rodzina. Oprócz kompozytora, aranżera i dyrygenta Zbigniewa Małkowicza działają w nim także wokalistki: żona Marzena Małkowicz i córka Aleksandra Małkowicz-Figaj. Syn Michał Małkowicz jest perkusistą. Na gitarze basowej gra mąż Aleksandry – Marcin Figaj, a na gitarze akustycznej Paulina Wiśniewska-Małkowicz, żona Michała. Oprócz więzów rodzinnych łączy ich jeszcze jedno: chcą grać i śpiewać dla Pana Boga.

O PROJEKCIE

Projekt będzie zawierał kilkanaście kompozycji muzycznych wraz z wydaniem płyty CD. Ciągle prowadzimy zbiórkę pieniędzy na realizację tego projektu. Mamy nadzieję, że nasza propozycja zachęci Was do wsparcia tego wielkiego Jubileuszowego dzieła. W zamian wyślemy Ci płytę CD w czasie, kiedy się ukaże oraz będziemy pamiętać w modlitwie. W dzień premiery Oratorium Terezjańskiego, tj. 28 listopada, podczas Archidiecezjalnych Rekolekcji w hali Orbita, zostanie odprawiona Eucharystia w intencji wszystkich dobrodziejów wspierających to dzieło.

Osoby pragnące wspomóc finansowo powstające Muzyczne Oratorium Terezjańskie mogą dokonać przelewu na konto Stowarzyszenia:

91 1140 2017 0000 4402 1308 7803
Stowarzyszenie „Walka Duchowa”

W tytule przelewu prosimy napisać: „Darowizna na Muzyczne Oratorium Terezjańskie 2015”

Jako Stowarzyszenie WALKA DUCHOWA w roku Jubileuszu 500-lecia urodzin św. Teresy od Jezusa zapragnęliśmy, aby na jej cześć z tej okazji powstało muzyczne Oratorium. Poprosiliśmy Zbigniewa Małkowicza, kompozytora i założyciela Zespołu Muzyki Sakralnej LUMEN, aby podjął się napisania kilkunastu utworów muzycznych do słów św. Teresy z Avila. Dzieło zmierza ku końcowi, a premierę wszystkich utworów usłyszymy między innymi we Wrocławiu 28 listopada w czasie II Archidiecezjalnych Rekolekcji Ewangelizacyjnych w hali Orbita. W ten sposób będziemy mogli propagować nauczanie Doktora Kościoła i ukazywać bogactwo Karmelu Terezjańskiego poprzez śpiew i muzykę. Oratorium zatytułowane „Twoją na zawsze jestem, Panie” będzie wykonywane w różnych częściach Polski i świata, i ukaże się także na płycie CD.

Jeśli chciałbyś włączyć się w to dzieło, bardzo gorąco zapraszam do wsparcia finansowego poprzez dodanie swojej cegiełki. W zamian wyślemy Ci płytę CD w czasie, kiedy się ukaże oraz będziemy pamiętać w modlitwie. W dzień premiery Oratorium we Wrocławiu, tj. 28 listopada, odprawię Eucharystię w intencji wszystkich dobrodziejów wspierających to dzieło.
Niech w Karmelu – Ogrodzie Bożym rozbrzmiewa chwała Pana. Wraz ze św. Teresą od Jezusa pragniemy na wieki wyśpiewywać o Miłosierdziu Pańskim.

błogosławię i z serca bardzo dziękuję
o. Krzysztof od Miłosierdzia Bożego OCD

Scroll Up